Hur ofta tar du hand om dig själv? Här går det i perioder beroende på hur livet lever. När man tillåts att slappna av blir det oftare. Desto med vi har sex tillsammans desto mer onaneras det. Lite motsägelsefullt, men så är det. Kåthet skapar mer kåthet.
I en undersökning gjord av Sifo kommer man fram till följande:
Nästan hälften av svenska män onanerar minst en gång i veckan. Men kvinnor tillfredsställer sig själva betydligt mer sällan än män. Det visar Onanirapporten som är framtagen Kantar Sifo på uppdrag av sexleksaksföretaget Lelo.Män onanerar mycket mer än kvinnor. Dessutom har var fjärde man onanerat på arbetsplatsen och närmare var femte man (18 procent) har onanerat utomhus. Detta går att jämföra med kvinnorna, som verkar vara mer hemmakära, på sex respektive fem procent.
Det är klart att man kan vara sprutsugen på jobbet, måste man så måste man.
Kul undersökning. Läs mer här: https://www.allas.se/sex/sa-ofta-onanerar-vi-var-fjarde-man-har-onanerat-pa-arbetsplatsen/10471207
Det är härligt och avstressande med onani. De gånger jag onanerar på jobbet säger jag det till min fru via en chatt, det tänder henne också, samt att hon vill ha en dickpic när kuken är som hårdast. Oftast blir det sex hemma sedan då båda har blivit kåta av det.
SvaraRadera